104 основно училище „Захари Стоянов“
София · община Столична · София-град
основно училищеДържавно или общинско1.–7. клас
Начален етап (НВО 4. клас)сред 4% най-високисредно 84,8 т. · последни 3 г.
Прогимназия (НВО 7. клас)сред 8% най-високисредно 67,4 т. · последни 3 г.
Накратко
104 основно училище „Захари Стоянов“ е основно училище в София за ученици от 1. до 7. клас. На НВО в 7. клас учениците му постигат средно 67,4 точки (последните 3 г.) — сред 8% най-високи резултати в страната.
Обобщено автоматично от официалните данни на МОН — без собствени оценки. Провери подробностите по-долу и на сайта на училището.
Резултати по години
Официални данни на МОН за 2025/2026 учебна година и предишни. Средните са по броя на явилите се. Местата в страната се сравняват само между училища с поне 10 явили се на същия изпит. Малките извадки са колебливи — гледайте тенденцията, не една година.
НВО в 7. клас · 7. клас, 2026 г.
Български език и литература
69,0 точки · 110 ученици
Страната: 55,3 · Общината: 68,1
Сред 14% най-високи резултати в страната
Математика
56,9 точки · 110 ученици
Страната: 38,5 · Общината: 52,4
Сред 10% най-високи резултати в страната
| Година | Български | Математика |
|---|---|---|
| 2026 | 69,0 (110) | 56,9 (110) |
| 2025 | 80,1 (111) | 70,4 (111) |
| 2024 | 70,8 (111) | 62,5 (111) |
НВО в 4. клас · 4. клас, 2026 г.
Български език и литература
90,8 точки · 106 ученици
Страната: 76,4 · Общината: 85,0
Сред 3% най-високи резултати в страната
Математика
75,6 точки · 107 ученици
Страната: 62,7 · Общината: 71,9
Сред 8% най-високи резултати в страната
| Година | Български | Математика |
|---|---|---|
| 2026 | 90,8 (106) | 75,6 (107) |
| 2025 | 87,3 (115) | 86,9 (112) |
| 2024 | 86,0 (115) | 84,4 (115) |
| 2022 | 84,8 (110) | 76,3 (110) |