131. СУ „Климент Аркадиевич Тимирязев“
София · община Столична · София-град
училищеДържавно или общинско1.–12. клас
Начален етап (НВО 4. клас)сред 1% най-високисредно 88,0 т. · последни 3 г.
Прогимназия (НВО 7. клас)сред 7% най-високисредно 67,8 т. · последни 3 г.
НВО 10. классред 15% най-високисредно 47,5 т. · последни 3 г.
Гимназия (матура по БЕЛ)сред 42% най-високисредно 4,07 · последни 3 г.
Накратко
131. СУ „Климент Аркадиевич Тимирязев“ е училище в София за ученици от 1. до 12. клас. На НВО в 7. клас учениците му постигат средно 67,8 точки (последните 3 г.) — сред 7% най-високи резултати в страната. На матурата по български език учениците му постигат средно 4,07 (последните 3 г.) — сред 42% най-високи резултати в страната.
Обобщено автоматично от официалните данни на МОН — без собствени оценки. Провери подробностите по-долу и на сайта на училището.
Резултати по години
Официални данни на МОН за 2025/2026 учебна година и предишни. Средните са по броя на явилите се. Местата в страната се сравняват само между училища с поне 10 явили се на същия изпит. Малките извадки са колебливи — гледайте тенденцията, не една година.
Държавен зрелостен изпит (матура) · 12. клас, 2026 г.
Български език и литература
4,37 оценка · 29 ученици
Страната: 4,33 · Общината: 4,69
Сред 33% най-високи резултати в страната
| Година | Български |
|---|---|
| 2026 | 4,37 (29) |
| 2025 | 3,75 (32) |
| 2024 | 3,81 (2) |
| 2022 | 2,87 (11) |
Други предмети на матурата (2)
- Предприемачество: 4,00 (3 ученици)
- Философия: 3,66 (5 ученици)
НВО в 10. клас · 10. клас, 2026 г.
Български език и литература
51,8 точки · 49 ученици
Страната: 45,5 · Общината: 54,4
Сред 23% най-високи резултати в страната
Математика
51,8 точки · 43 ученици
Страната: 30,3 · Общината: 37,8
Сред 6% най-високи резултати в страната
| Година | Български | Математика |
|---|---|---|
| 2026 | 51,8 (49) | 51,8 (43) |
| 2025 | 57,6 (36) | 43,9 (37) |
| 2024 | 44,7 (39) | 19,7 (40) |
НВО в 7. клас · 7. клас, 2026 г.
Български език и литература
81,2 точки · 76 ученици
Страната: 55,3 · Общината: 68,1
Сред 3% най-високи резултати в страната
Математика
69,9 точки · 76 ученици
Страната: 38,5 · Общината: 52,4
Сред 3% най-високи резултати в страната
| Година | Български | Математика |
|---|---|---|
| 2026 | 81,2 (76) | 69,9 (76) |
| 2025 | 75,6 (42) | 59,2 (42) |
| 2024 | 58,3 (23) | 40,1 (23) |
НВО в 4. клас · 4. клас, 2026 г.
Български език и литература
91,0 точки · 127 ученици
Страната: 76,4 · Общината: 85,0
Сред 2% най-високи резултати в страната
Математика
83,4 точки · 124 ученици
Страната: 62,7 · Общината: 71,9
Сред 2% най-високи резултати в страната
| Година | Български | Математика |
|---|---|---|
| 2026 | 91,0 (127) | 83,4 (124) |
| 2025 | 89,5 (116) | 88,7 (116) |
| 2024 | 90,3 (98) | 86,7 (97) |
| 2022 | 84,3 (66) | 80,3 (67) |