134. средно училище „Димчо Дебелянов“
София · община Столична · София-град
средно училищеДържавно или общинско1.–12. клас
Начален етап (НВО 4. клас)сред 5% най-високисредно 83,9 т. · последни 3 г.
Прогимназия (НВО 7. клас)сред 6% най-високисредно 69,4 т. · последни 3 г.
НВО 10. классред 6% най-високисредно 56,8 т. · последни 3 г.
Гимназия (матура по БЕЛ)сред 6% най-високисредно 5,16 · последни 3 г.
Накратко
134. средно училище „Димчо Дебелянов“ е средно училище в София за ученици от 1. до 12. клас. На НВО в 7. клас учениците му постигат средно 69,4 точки (последните 3 г.) — сред 6% най-високи резултати в страната. На матурата по български език учениците му постигат средно 5,16 (последните 3 г.) — сред 6% най-високи резултати в страната.
Обобщено автоматично от официалните данни на МОН — без собствени оценки. Провери подробностите по-долу и на сайта на училището.
Резултати по години
Официални данни на МОН за 2025/2026 учебна година и предишни. Средните са по броя на явилите се. Местата в страната се сравняват само между училища с поне 10 явили се на същия изпит. Малките извадки са колебливи — гледайте тенденцията, не една година.
Държавен зрелостен изпит (матура) · 12. клас, 2026 г.
Български език и литература
5,23 оценка · 81 ученици
Страната: 4,33 · Общината: 4,69
Сред 6% най-високи резултати в страната
| Година | Български |
|---|---|
| 2026 | 5,23 (81) |
| 2025 | 5,01 (75) |
| 2024 | 5,23 (74) |
| 2022 | 5,00 (78) |
Други предмети на матурата (1)
- Информационни технологии: 4,09 (3 ученици)
НВО в 10. клас · 10. клас, 2026 г.
Български език и литература
71,4 точки · 81 ученици
Страната: 45,5 · Общината: 54,4
Сред 2% най-високи резултати в страната
Математика
45,6 точки · 81 ученици
Страната: 30,3 · Общината: 37,8
Сред 10% най-високи резултати в страната
| Година | Български | Математика |
|---|---|---|
| 2026 | 71,4 (81) | 45,6 (81) |
| 2025 | 66,8 (78) | 40,0 (76) |
| 2024 | 65,8 (80) | 49,2 (81) |
НВО в 7. клас · 7. клас, 2026 г.
Български език и литература
74,0 точки · 74 ученици
Страната: 55,3 · Общината: 68,1
Сред 8% най-високи резултати в страната
Математика
66,0 точки · 74 ученици
Страната: 38,5 · Общината: 52,4
Сред 5% най-високи резултати в страната
| Година | Български | Математика |
|---|---|---|
| 2026 | 74,0 (74) | 66,0 (74) |
| 2025 | 75,2 (77) | 66,8 (77) |
| 2024 | 71,1 (74) | 60,0 (74) |
НВО в 4. клас · 4. клас, 2026 г.
Български език и литература
90,3 точки · 73 ученици
Страната: 76,4 · Общината: 85,0
Сред 4% най-високи резултати в страната
Математика
77,8 точки · 73 ученици
Страната: 62,7 · Общината: 71,9
Сред 5% най-високи резултати в страната
| Година | Български | Математика |
|---|---|---|
| 2026 | 90,3 (73) | 77,8 (73) |
| 2025 | 82,2 (80) | 81,8 (79) |
| 2024 | 88,2 (70) | 84,6 (69) |
| 2022 | 84,0 (82) | 76,3 (81) |