137 средно училище „Ангел Кънчев“
София · община Столична · София-град
средно училищеДържавно или общинско1.–12. клас
Начален етап (НВО 4. клас)сред 30% най-високисредно 75,1 т. · последни 3 г.
Прогимназия (НВО 7. клас)сред 26% най-високисредно 50,9 т. · последни 3 г.
НВО 10. классред 44% най-високисредно 34,0 т. · последни 3 г.
Гимназия (матура по БЕЛ)сред 31% най-високисредно 4,32 · последни 3 г.
Накратко
137 средно училище „Ангел Кънчев“ е средно училище в София за ученици от 1. до 12. клас. На НВО в 7. клас учениците му постигат средно 50,9 точки (последните 3 г.) — сред 26% най-високи резултати в страната. На матурата по български език учениците му постигат средно 4,32 (последните 3 г.) — сред 31% най-високи резултати в страната.
Обобщено автоматично от официалните данни на МОН — без собствени оценки. Провери подробностите по-долу и на сайта на училището.
Резултати по години
Официални данни на МОН за 2025/2026 учебна година и предишни. Средните са по броя на явилите се. Местата в страната се сравняват само между училища с поне 10 явили се на същия изпит. Малките извадки са колебливи — гледайте тенденцията, не една година.
Държавен зрелостен изпит (матура) · 12. клас, 2026 г.
Български език и литература
4,46 оценка · 72 ученици
Страната: 4,33 · Общината: 4,69
Сред 30% най-високи резултати в страната
| Година | Български | Математика |
|---|---|---|
| 2026 | 4,46 (72) | — |
| 2025 | 4,14 (75) | — |
| 2024 | 4,26 (85) | 4,79 (1) |
| 2022 | 3,92 (59) | 3,50 (1) |
Други предмети на матурата (4)
- Предприемачество: 4,06 (21 ученици)
- Информационни технологии: 3,27 (7 ученици)
- История и цивилизации: 4,34 (5 ученици)
- Философия: 4,10 (4 ученици)
НВО в 10. клас · 10. клас, 2026 г.
Български език и литература
46,9 точки · 76 ученици
Страната: 45,5 · Общината: 54,4
Сред 30% най-високи резултати в страната
Математика
17,9 точки · 74 ученици
Страната: 30,3 · Общината: 37,8
По-високо от 34% от училищата
| Година | Български | Математика |
|---|---|---|
| 2026 | 46,9 (76) | 17,9 (74) |
| 2025 | 43,5 (67) | 25,5 (77) |
| 2024 | 48,8 (71) | 25,6 (71) |
НВО в 7. клас · 7. клас, 2026 г.
Български език и литература
60,6 точки · 118 ученици
Страната: 55,3 · Общината: 68,1
Сред 28% най-високи резултати в страната
Математика
37,5 точки · 118 ученици
Страната: 38,5 · Общината: 52,4
Сред 33% най-високи резултати в страната
| Година | Български | Математика |
|---|---|---|
| 2026 | 60,6 (118) | 37,5 (118) |
| 2025 | 60,0 (85) | 43,8 (85) |
| 2024 | 59,0 (97) | 49,0 (97) |
НВО в 4. клас · 4. клас, 2026 г.
Български език и литература
80,5 точки · 85 ученици
Страната: 76,4 · Общината: 85,0
Сред 40% най-високи резултати в страната
Математика
63,9 точки · 84 ученици
Страната: 62,7 · Общината: 71,9
Сред 39% най-високи резултати в страната
| Година | Български | Математика |
|---|---|---|
| 2026 | 80,5 (85) | 63,9 (84) |
| 2025 | 79,2 (82) | 77,3 (81) |
| 2024 | 80,4 (90) | 75,2 (90) |
| 2022 | 76,5 (87) | 63,8 (86) |