79 средно училище „Индира Ганди“
София · община Столична · София-град
средно училищеДържавно или общинско1.–12. клас
Начален етап (НВО 4. клас)сред 31% най-високисредно 74,8 т. · последни 3 г.
Прогимназия (НВО 7. клас)сред 33% най-високисредно 47,8 т. · последни 3 г.
НВО 10. класпо-високо от 35%средно 27,8 т. · последни 3 г.
Гимназия (матура по БЕЛ)по-високо от 38%средно 3,63 · последни 3 г.
Накратко
79 средно училище „Индира Ганди“ е средно училище в София за ученици от 1. до 12. клас. На НВО в 7. клас учениците му постигат средно 47,8 точки (последните 3 г.) — сред 33% най-високи резултати в страната. На матурата по български език учениците му постигат средно 3,63 (последните 3 г.) — около средното за страната.
Обобщено автоматично от официалните данни на МОН — без собствени оценки. Провери подробностите по-долу и на сайта на училището.
Резултати по години
Официални данни на МОН за 2025/2026 учебна година и предишни. Средните са по броя на явилите се. Местата в страната се сравняват само между училища с поне 10 явили се на същия изпит. Малките извадки са колебливи — гледайте тенденцията, не една година.
Държавен зрелостен изпит (матура) · 12. клас, 2026 г.
Български език и литература
3,69 оценка · 49 ученици
Страната: 4,33 · Общината: 4,69
По-високо от 39% от училищата
| Година | Български |
|---|---|
| 2026 | 3,69 (49) |
| 2025 | 3,24 (53) |
| 2024 | 4,06 (29) |
| 2022 | 3,41 (22) |
Други предмети на матурата (1)
- История и цивилизации: 2,66 (26 ученици)
НВО в 10. клас · 10. клас, 2026 г.
Български език и литература
30,9 точки · 44 ученици
Страната: 45,5 · Общината: 54,4
По-високо от 35% от училищата
Математика
17,0 точки · 44 ученици
Страната: 30,3 · Общината: 37,8
По-високо от 29% от училищата
| Година | Български | Математика |
|---|---|---|
| 2026 | 30,9 (44) | 17,0 (44) |
| 2025 | 38,8 (47) | 23,2 (46) |
| 2024 | 39,4 (46) | 26,4 (46) |
НВО в 7. клас · 7. клас, 2026 г.
Български език и литература
55,9 точки · 66 ученици
Страната: 55,3 · Общината: 68,1
Сред 38% най-високи резултати в страната
Математика
42,5 точки · 66 ученици
Страната: 38,5 · Общината: 52,4
Сред 25% най-високи резултати в страната
| Година | Български | Математика |
|---|---|---|
| 2026 | 55,9 (66) | 42,5 (66) |
| 2025 | 53,6 (99) | 38,3 (99) |
| 2024 | 54,4 (83) | 39,7 (82) |
НВО в 4. клас · 4. клас, 2026 г.
Български език и литература
83,6 точки · 76 ученици
Страната: 76,4 · Общината: 85,0
Сред 28% най-високи резултати в страната
Математика
67,6 точки · 76 ученици
Страната: 62,7 · Общината: 71,9
Сред 28% най-високи резултати в страната
| Година | Български | Математика |
|---|---|---|
| 2026 | 83,6 (76) | 67,6 (76) |
| 2025 | 73,4 (75) | 70,0 (76) |
| 2024 | 79,4 (93) | 75,7 (93) |
| 2022 | 74,8 (101) | 59,7 (101) |