Седмо средно училище „Йордан Радичков“
Монтана · Монтана
средно училищеДържавно или общинско1.–12. клас
Начален етап (НВО 4. клас)сред 42% най-високисредно 71,5 т. · последни 3 г.
Прогимназия (НВО 7. клас)по-високо от 32%средно 32,7 т. · последни 3 г.
НВО 10. класпо-високо от 24%средно 24,6 т. · последни 3 г.
Гимназия (матура по БЕЛ)по-високо от 23%средно 3,28 · последни 3 г.
Накратко
Седмо средно училище „Йордан Радичков“ е средно училище в Монтана за ученици от 1. до 12. клас. На НВО в 7. клас учениците му постигат средно 32,7 точки (последните 3 г.) — под средното за страната. На матурата по български език учениците му постигат средно 3,28 (последните 3 г.) — под средното за страната.
Обобщено автоматично от официалните данни на МОН — без собствени оценки. Провери подробностите по-долу и на сайта на училището.
Резултати по години
Официални данни на МОН за 2025/2026 учебна година и предишни. Средните са по броя на явилите се. Местата в страната се сравняват само между училища с поне 10 явили се на същия изпит. Малките извадки са колебливи — гледайте тенденцията, не една година.
Държавен зрелостен изпит (матура) · 12. клас, 2026 г.
Български език и литература
3,32 оценка · 15 ученици
Страната: 4,33 · Общината: 4,20
По-високо от 23% от училищата
| Година | Български |
|---|---|
| 2026 | 3,32 (15) |
| 2025 | 3,11 (15) |
| 2024 | 3,44 (22) |
| 2022 | 2,73 (12) |
Други предмети на матурата (2)
- География и икономика: 3,62 (9 ученици)
- Биология и здравно образование: 2,41 (3 ученици)
НВО в 10. клас · 10. клас, 2026 г.
Български език и литература
28,9 точки · 23 ученици
Страната: 45,5 · Общината: 44,3
По-високо от 30% от училищата
Математика
18,2 точки · 23 ученици
Страната: 30,3 · Общината: 24,0
По-високо от 35% от училищата
| Година | Български | Математика |
|---|---|---|
| 2026 | 28,9 (23) | 18,2 (23) |
| 2025 | 32,6 (16) | 21,7 (15) |
| 2024 | 29,8 (18) | 17,0 (17) |
НВО в 7. клас · 7. клас, 2026 г.
Български език и литература
41,7 точки · 25 ученици
Страната: 55,3 · Общината: 55,4
По-високо от 37% от училищата
Математика
20,7 точки · 25 ученици
Страната: 38,5 · Общината: 29,8
По-високо от 28% от училищата
| Година | Български | Математика |
|---|---|---|
| 2026 | 41,7 (25) | 20,7 (25) |
| 2025 | 42,9 (26) | 21,9 (26) |
| 2024 | 46,9 (26) | 26,5 (26) |
НВО в 4. клас · 4. клас, 2026 г.
Български език и литература
78,3 точки · 22 ученици
Страната: 76,4 · Общината: 76,1
Сред 46% най-високи резултати в страната
Математика
65,2 точки · 22 ученици
Страната: 62,7 · Общината: 59,6
Сред 35% най-високи резултати в страната
| Година | Български | Математика |
|---|---|---|
| 2026 | 78,3 (22) | 65,2 (22) |
| 2025 | 80,4 (17) | 81,7 (17) |
| 2024 | 62,2 (23) | 50,9 (23) |
| 2022 | 61,5 (20) | 36,0 (20) |