Средно училище „Христо Ботев“
Чепинци · община Рудозем · Смолян
средно училищеДържавно или общинско1.–12. клас
Начален етап (НВО 4. клас)сред 13% най-високисредно 80,8 т. · последни 3 г.
Прогимназия (НВО 7. клас)сред 37% най-високисредно 46,2 т. · последни 3 г.
НВО 10. классред 13% най-високисредно 49,0 т. · последни 3 г.
Гимназия (матура по БЕЛ)сред 27% най-високисредно 4,44 · последни 3 г.
Накратко
Средно училище „Христо Ботев“ е средно училище в Чепинци за ученици от 1. до 12. клас. На НВО в 7. клас учениците му постигат средно 46,2 точки (последните 3 г.) — сред 37% най-високи резултати в страната. На матурата по български език учениците му постигат средно 4,44 (последните 3 г.) — сред 27% най-високи резултати в страната.
Обобщено автоматично от официалните данни на МОН — без собствени оценки. Провери подробностите по-долу и на сайта на училището.
Резултати по години
Официални данни на МОН за 2025/2026 учебна година и предишни. Средните са по броя на явилите се. Местата в страната се сравняват само между училища с поне 10 явили се на същия изпит. Малките извадки са колебливи — гледайте тенденцията, не една година.
Държавен зрелостен изпит (матура) · 12. клас, 2026 г.
Български език и литература
4,60 оценка · 23 ученици
Страната: 4,33 · Общината: 4,51
Сред 25% най-високи резултати в страната
| Година | Български |
|---|---|
| 2026 | 4,60 (23) |
| 2025 | 4,19 (22) |
| 2024 | 4,40 (19) |
| 2022 | 4,25 (21) |
Други предмети на матурата (1)
- Предприемачество: 4,87 (13 ученици)
НВО в 10. клас · 10. клас, 2026 г.
Български език и литература
37,4 точки · 10 ученици
Страната: 45,5 · Общината: 46,6
Сред 48% най-високи резултати в страната
Математика
41,3 точки · 10 ученици
Страната: 30,3 · Общината: 32,3
Сред 14% най-високи резултати в страната
| Година | Български | Математика |
|---|---|---|
| 2026 | 37,4 (10) | 41,3 (10) |
| 2025 | 53,3 (20) | 60,3 (20) |
| 2024 | 67,4 (21) | 55,8 (21) |
НВО в 7. клас · 7. клас, 2026 г.
Български език и литература
52,6 точки · 17 ученици
Страната: 55,3 · Общината: 53,3
Сред 44% най-високи резултати в страната
Математика
26,8 точки · 17 ученици
Страната: 38,5 · Общината: 34,4
По-високо от 42% от училищата
| Година | Български | Математика |
|---|---|---|
| 2026 | 52,6 (17) | 26,8 (17) |
| 2025 | 59,4 (18) | 50,8 (18) |
| 2024 | 59,7 (36) | 38,2 (36) |
НВО в 4. клас · 4. клас, 2026 г.
Български език и литература
85,3 точки · 23 ученици
Страната: 76,4 · Общината: 85,1
Сред 21% най-високи резултати в страната
Математика
73,8 точки · 22 ученици
Страната: 62,7 · Общината: 70,9
Сред 11% най-високи резултати в страната
| Година | Български | Математика |
|---|---|---|
| 2026 | 85,3 (23) | 73,8 (22) |
| 2025 | 79,5 (19) | 80,5 (19) |
| 2024 | 86,8 (18) | 83,1 (18) |
| 2022 | 83,3 (13) | 80,2 (13) |