Средно училище „Нешо Бончев“
Панагюрище · Пазарджик
средно училищеДържавно или общинско1.–12. клас
Начален етап (НВО 4. клас)сред 48% най-високисредно 69,3 т. · последни 3 г.
Прогимназия (НВО 7. клас)сред 36% най-високисредно 46,7 т. · последни 3 г.
НВО 10. классред 16% най-високисредно 46,9 т. · последни 3 г.
Гимназия (матура по БЕЛ)сред 20% най-високисредно 4,66 · последни 3 г.
Накратко
Средно училище „Нешо Бончев“ е средно училище в Панагюрище за ученици от 1. до 12. клас. На НВО в 7. клас учениците му постигат средно 46,7 точки (последните 3 г.) — сред 36% най-високи резултати в страната. На матурата по български език учениците му постигат средно 4,66 (последните 3 г.) — сред 20% най-високи резултати в страната.
Обобщено автоматично от официалните данни на МОН — без собствени оценки. Провери подробностите по-долу и на сайта на училището.
Резултати по години
Официални данни на МОН за 2025/2026 учебна година и предишни. Средните са по броя на явилите се. Местата в страната се сравняват само между училища с поне 10 явили се на същия изпит. Малките извадки са колебливи — гледайте тенденцията, не една година.
Държавен зрелостен изпит (матура) · 12. клас, 2026 г.
Български език и литература
4,60 оценка · 64 ученици
Страната: 4,33 · Общината: 4,15
Сред 25% най-високи резултати в страната
Математика
2,00 оценка · 1 ученик
Страната: 5,16
Малко явили се — не сравняваме
| Година | Български | Математика |
|---|---|---|
| 2026 | 4,60 (64) | 2,00 (1) |
| 2025 | 4,62 (50) | — |
| 2024 | 4,88 (66) | 3,28 (5) |
| 2022 | 4,60 (65) | 3,23 (1) |
Други предмети на матурата (2)
- История и цивилизации: 4,05 (9 ученици)
- Биология и здравно образование: 4,12 (15 ученици)
НВО в 10. клас · 10. клас, 2026 г.
Български език и литература
57,0 точки · 60 ученици
Страната: 45,5 · Общината: 42,4
Сред 14% най-високи резултати в страната
Математика
31,7 точки · 60 ученици
Страната: 30,3 · Общината: 33,1
Сред 27% най-високи резултати в страната
| Година | Български | Математика |
|---|---|---|
| 2026 | 57,0 (60) | 31,7 (60) |
| 2025 | 63,4 (57) | 46,1 (56) |
| 2024 | 55,8 (66) | 27,4 (64) |
НВО в 7. клас · 7. клас, 2026 г.
Български език и литература
56,2 точки · 65 ученици
Страната: 55,3 · Общината: 51,8
Сред 37% най-високи резултати в страната
Математика
34,1 точки · 66 ученици
Страната: 38,5 · Общината: 27,0
Сред 41% най-високи резултати в страната
| Година | Български | Математика |
|---|---|---|
| 2026 | 56,2 (65) | 34,1 (66) |
| 2025 | 59,0 (63) | 37,1 (62) |
| 2024 | 57,8 (59) | 39,5 (60) |
НВО в 4. клас · 4. клас, 2026 г.
Български език и литература
80,8 точки · 61 ученици
Страната: 76,4 · Общината: 73,2
Сред 39% най-високи резултати в страната
Математика
59,2 точки · 61 ученици
Страната: 62,7 · Общината: 55,5
По-високо от 49% от училищата
| Година | Български | Математика |
|---|---|---|
| 2026 | 80,8 (61) | 59,2 (61) |
| 2025 | 71,0 (57) | 64,9 (57) |
| 2024 | 74,5 (48) | 64,6 (48) |
| 2022 | 74,8 (60) | 55,2 (60) |