Средно училище „Никола Войводов“
Враца · Враца
средно училищеДържавно или общинско1.–12. клас
Начален етап (НВО 4. клас)по-високо от 46%средно 66,1 т. · последни 3 г.
Прогимназия (НВО 7. клас)по-високо от 48%средно 41,0 т. · последни 3 г.
НВО 10. классред 23% най-високисредно 41,8 т. · последни 3 г.
Гимназия (матура по БЕЛ)сред 29% най-високисредно 4,37 · последни 3 г.
Накратко
Средно училище „Никола Войводов“ е средно училище в Враца за ученици от 1. до 12. клас. На НВО в 7. клас учениците му постигат средно 41,0 точки (последните 3 г.) — около средното за страната. На матурата по български език учениците му постигат средно 4,37 (последните 3 г.) — сред 29% най-високи резултати в страната.
Обобщено автоматично от официалните данни на МОН — без собствени оценки. Провери подробностите по-долу и на сайта на училището.
Резултати по години
Официални данни на МОН за 2025/2026 учебна година и предишни. Средните са по броя на явилите се. Местата в страната се сравняват само между училища с поне 10 явили се на същия изпит. Малките извадки са колебливи — гледайте тенденцията, не една година.
Държавен зрелостен изпит (матура) · 12. клас, 2026 г.
Български език и литература
4,42 оценка · 24 ученици
Страната: 4,33 · Общината: 4,48
Сред 31% най-високи резултати в страната
| Година | Български |
|---|---|
| 2026 | 4,42 (24) |
| 2025 | 4,43 (27) |
| 2024 | 4,16 (20) |
| 2022 | 4,28 (23) |
НВО в 10. клас · 10. клас, 2026 г.
Български език и литература
53,9 точки · 26 ученици
Страната: 45,5 · Общината: 48,6
Сред 19% най-високи резултати в страната
Математика
24,9 точки · 26 ученици
Страната: 30,3 · Общината: 27,8
Сред 41% най-високи резултати в страната
| Година | Български | Математика |
|---|---|---|
| 2026 | 53,9 (26) | 24,9 (26) |
| 2025 | 61,4 (26) | 30,3 (26) |
| 2024 | 59,6 (26) | 23,5 (26) |
НВО в 7. клас · 7. клас, 2026 г.
Български език и литература
58,8 точки · 86 ученици
Страната: 55,3 · Общината: 62,4
Сред 32% най-високи резултати в страната
Математика
24,8 точки · 86 ученици
Страната: 38,5 · Общината: 34,9
По-високо от 37% от училищата
| Година | Български | Математика |
|---|---|---|
| 2026 | 58,8 (86) | 24,8 (86) |
| 2025 | 49,0 (71) | 28,2 (71) |
| 2024 | 55,1 (86) | 29,8 (86) |
НВО в 4. клас · 4. клас, 2026 г.
Български език и литература
75,8 точки · 91 ученици
Страната: 76,4 · Общината: 82,4
По-високо от 50% от училищата
Математика
50,3 точки · 91 ученици
Страната: 62,7 · Общината: 62,5
По-високо от 29% от училищата
| Година | Български | Математика |
|---|---|---|
| 2026 | 75,8 (91) | 50,3 (91) |
| 2025 | 70,2 (100) | 62,5 (100) |
| 2024 | 76,5 (92) | 70,0 (92) |
| 2022 | 71,0 (60) | 44,1 (60) |